ПОХІД У ГОРИ З ХРИСТИНОЮ
В усі боки від Дідової Хатчини – гори та ліс. Етнографка та дослідниця Карпат Христина Буній, авторка проєкту Carpatiancult – наша провідниця у гори. Вона складає маршрути прогулянок за бажанням: кількагодинні чи на цілий день, з обідом чи без, складніші чи такі, які можна подолати з дітьми. Христина цікавиться культурою місцевості, травами, рослинністю та мікологією, тож прогулянка принесе багато відкриттів.
ЛЕКЦІЯ ВІД БОГДАНА ПЕТРИЧУКА
Чималий пласт знань про український традиційний одяг приносить із собою Богдан Петричук, етнограф та колекціонер. Богдан живе у сусідньому селі, з 14 років збирає архіви і традиційний український одяг, з 17 років займається його реконструкцією. У Богдана є домашній музей. Зараз він займається відтворенням давніх сорочок. Богдан може приносити з собою певні набори традиційного одягу і навчити, як правильно збирати стрій.
ЛЕКЦІЯ ВІД ХРИСТИНИ БУНІЙ
Наша провідниця в гори, етнографка та дослідниця Карпат Христина розповість, як правильно досліджувати свій рід. Про практичне застосування етнографії, знайомство з корінням, шляхи та можливості цього заняття. Христина розповідає, з чого почати власне дослідження і чому це так важливо робити.
РІЗЬБА ПО ДЕРЕВУ
Богдан Стринадюк, із сім’ї косівських різьблярів Стринадюків займається різьбою все життя, як і його батько. Богдан різьбив зокрема і ворота Дідової Хатчини. Дім родини Стринадюків також перетворений на музей – там усе вирізано з дерева: хрести, картини, посуд, прикраси, елементи декору. Майстер розповість про своє ремесло і допоможе вирізьбити хрестик, брошку, тарілку, підвіску, сережки чи будь-який інший виріб із дерева.
ІКОНОПИСАННЯ НА СКЛІ
Косівська майстриня Ольга Стринадюк інтерпретує народні ікони і пише їх на склі. На майстер класі ккожен може намалювати і забрати додому свою ікону – не канонічну і літургійну, а живу, власну. Також Ольга може багато розповісти про гуцульську графіку.
ГОНЧАРСТВО
У Дідовій Хатчині є гончарне коло і глина. Щоб навчитися взаємодіяти з ними, ми запрошуємо місцевих майстрів, які допоможуть виготовити виріб для себе. У ваших руках глина набуватиме автентичних форм. Можна виліпити для себе прикрасу, чашку, миску і залишити виріб сохнути. Або ж забрати з собою, але перед тим – випалити в печі у гончара.