Стіни Дідової Хатчини знають про життя так багато, що поміж них треба лише опинитися і відпустити себе. Простір без жодної яскравої деталі та штучних елементів, прості форми і натуральні матеріали: дерево, глина, льон, вовна, що не відволікають від роздумів. Історія в кожному закутку.
На початку літа 2022 року двері Дідової Хатчини відкрилися для гостей. Тут можна зупинитися, обрати для себе кімнату чи окремий будиночок і прожити певний час, наповнюючись силою природи і п’яти поколінь однієї сім’ї, що жили на цій ділянці.
Олег, чиєю родовою ділянкою є Хатчина, зараз опікується нею разом із дружиною Дариною. Оновлюючи інтер’єр традиційних будинків, що стояли на цій землі багато років, вони збудували дім як для себе, але з надією на гостей.
Історія Дідової Хатчини почалася 7 років тому, коли Дарина та Олег відчули, як добре відновлюватися на цій землі після метушні міста. Вони кликали в Хатчину друзів, проводили події, спрямовані на дослідження ремесла і традицій: гончарні, музичні, літературні. А згодом почали запрошувати гостей. Зупинитися у Хатчині раніше можна було, якщо залучаєшся до ведення господарства. Це був некомерційний соціальний проєкт, де кожному було добре і кожен знаходив справу для себе.
Хатчина починалася з традиційної романтики: піч на дровах, свічки для освітлення, відсутність мережі. Рівно так, як жили наші предки.
Тепер Дідова Хатчина стала комфортнішою для відвідин. Тут чекають кожного: і батьків з дітьми, і втомлених містян і випадкового подорожнього. Простір Дідової Хатчини повантажує в затишок і сповиває найглибші рефлексії.